Tisk

Dvě zajímavé výstavy v Košicích

Nabízíme vám dva zajímavé pohledy do české historie i současnosti. Východoslovenské muzeum v Košicích otevřelo výstavu Boží bojovníci - po stopách tajomných hradov a Ostrava - město mezi městy... a secesia. Z anotací k výstavám:

ke-husiti-2014_0Pri príležitosti 600. výročia bitky  pri Grünwalde zrealizovalo Varšavské štátne múzeum v roku 2010 výstavu: Husiti v boji s križiackymi rytierskymi rádmi. Táto výstava nám prezentuje príčiny a pozadie tejto významnej bitky. Jednotlivé panely vyhotovené v spolupráci poľských, českých, slovenských a maďarských historikov a múzejníkov poukazujú na menej známe aspekty husitského hnutia prekračujúce geografický rámec Čiech.  Táto výstava je, po hosťovaní vo viacerých mestách krajín V4, teraz prezentovaná aj v Košiciach. Múzeum Otta Hermana v Miškovci doplnilo pôvodný projekt svojou výstavou o hradoch Boršodsko-abovsko-zemplínskej župy, ktoré boli využívané aj českými bratríkmi po porážke husitstva v Čechách. V rámci tejto spojenej dvojvýstavy návštevník bude môcť vidieť repliky husitských zbraní, makety hradov a pevností, repliku husitského bojového voza a pod. Súčasťou výstavy sú interaktívne aktivity pre deti.

ke-vsm-ostravaVýstava sa koná v rámci osláv dňa mesta Košice a návštevníkom predstaví  tretie najväčšie mesto Českej republiky na prelome 19. a 20. storočia v čase, kedy ho navštívil cisár FRANTIŠEK JOZEF I. Ostravské múzeum touto výstavou pripomína všetky tri návštevy cisára Františka Jozefa I. v Ostrave, a prezentuje kolekciu zbierok s tematikou secesie, ktorá bola v tom čase veľmi populárna.

Blahopřejeme

Včera 21-10-2018 : Brigita
Dnes 22-10-2018 : Sabina
Zítra 23-10-2018 : Teodor

RYCHLÝ KONTAKT

Český spolek v Košicích
Hlavná 70
040 01 Košice
tel.: 055/6255217
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes554
mod_vvisit_counterTento týden554
mod_vvisit_counterTento měsíc60891
mod_vvisit_counterSpolu2909106
Zde: 22 navstevniku online